time management

5 tipů, jak se zbavit problému s nedostatkem času

Jak zeefektivnit svůj time management? 5 praktických tipů nejen pro podnikatele.

Průzkumy dokazují, že lidé v podnikové sféře tráví pouze polovinu času plněním úkolů. Níže najdete pět jednoduchých tipů, které se mi mnohokrát osvědčily při organizaci času, který věnuji práci.


1. Stanovte si cíle a priority – naprostý základ dobrého time managementu. Vše formulujte písemně, pak je totiž snazší rozlišit to, co může počkat a to, co je důležité.


2. Řiďte se svým biorytmem – nevyplatí se vytvářet si časový plán, který nebere ohled na zákonitosti vašeho biorytmu. Někomu víc vyhovuje pracovat ráno a někomu naopak večer.


3. Řiďte se Paretovým pravidlem – na toto známé pravidlo nezapomínejte. V závislosti na okolnostech znamená například to, že za 80 % důsledků může 20 % příčin. Podstatné je odhalit to malé spektrum příčin, které tak významně ovlivňuje celkový výsledek.


4. Zjistěte, jak trávíte čas – není možné dosáhnout efektivního time managementu pokud nevíte, na co svůj čas vlastně vynakládáte.


5. Využívejte aplikace – aplikace jsou dnes už na všechno. Ty nejlepší, které se zaměřují na plánování času jsou např. RescueTime, ManicTime, Toggl a jiné.

Komentáře