negativita

Negativita ve vašem životě – jak ji snížit

Odpoutat se od negativních myšlenek a začít žít naplno. Není to jednoduché, ale rozhodně to stojí za to.


Často si ani neuvědomujeme, jak moc jsme každý den zaplaveni negativitou.


Negativita a pesimistické myšlení nás odvádí od správného pohledu na věc. Proto pokaždé, když si chcete postěžovat, zkuste si raději vzpomenout na něco, za co můžete být vděční.


Soustřeďte se na to, co vám přináší radost. Vytvoříte tím spoustu konstruktivních témat k přemýšlení i ke konverzaci, čímž příznivě ovlivníte i osoby okolo vás.


Pozitivním přístupem se pro ostatní stanete společensky vyhledávanější.


Vizualizace je výborným nástrojem k vytváření lepšího a šťastnějšího života. Stačí si představit, že se na svět díváte skrz růžové brýle. Po čase se tato vizualizace začne přenášet do vašeho života.


Pokud jste obklopeni negativními emocemi, událostmi či osobami, negativita bude vyzařovat i z vás samotných.


Jak překonat negativitu? Stačí být každý den trochu produktivní – namísto bezduchého sledování televize se zkuste začít učit nový jazyk nebo si zacvičte. Přemýšlejte o tom, co vám daná činnost přinese dobrého.


Více konstruktivních pocitů do vašeho života přinese lepší organizaci, zbavíte se zbytečného stresu a budete mnohem šťastnější.

Tip na závěr: Každý večer si sepište tři věci, které vám ten den udělaly radost. Mohou to být i úplné drobnosti, dlouhodobě z vás tato činnost ale zaručeně udělá většího optimistu.

Komentáře