reading

Síla čtení – 9 důvodů, které mě přinutily pravidelně číst

O tom, že je čtení prospěšné, nemůže být pochyb. Jak mi ale konkrétně pomáhá?


Stimuluje mozek – čtení výrazně snižuje riziko Alzheimerovy choroby; pomáhá stejně jako řešení nejrůznějších rébusů.


Redukuje stres – knihy či články napomáhají relaxaci a rozptýlí nás od každodenních strastí.


Vědomosti – vše, co si kdy přečteme, náš mozek uchová v paměti a tím nám pomáhá získat cenné vědomosti.


Zvýší slovní zásobu – tento proces rozšiřování slovní zásoby je navíc nenucený a automatický. Bohatá slovní zásoba je neocenitelnou vlastností v osobním i profesním životě.


Zlepší paměť – během čtení si musíme zapamatovat dějové linie, postavy, historii světa a mnoho dalšího. Propojujeme a posilujeme tím synapse v mozku.


Zlepšuje koncentraci a soustředění – Multitasking je v dnešní době běžnou záležitostí, našemu tělu ovšem zdaleka neprospívá. Půlhodinka čtení každý den proto zlepší naši schopnost se soustředit a nenechat se rozptylovat okolními podněty.


Budete lepší spisovatelé – se psaním se většina z nás setkává denně v osobním i pracovním životě (např. při psaní e-mailů), proto je výhodné tuto schopnost zlepšovat pomocí čtení knih.


Klid – žánr čtené knihy je důležitý z hlediska dalších benefitů. Například spirituální knihy snižují krevní tlak a zklidňují tělo i mysl.


Je to zábava zdarma – pokud si pro knihu zajdeme do knihovny nebo si ji od někoho půjčíme, získáme levnou a užitečnou formu zábavy.

Komentáře